Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1210BW106K500NGX110T
1210BW106K500NGX110T
1210BW106K500NGX110T Knowles Novacap
High-Capacitance-Chip.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 10UF 50V X5R 1210
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Bonding Mountable, Gold Flash Termination
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.110" (2.79mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
auf Bestellung 7000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1210BW106K500NGX110T Knowles Novacap
Description: CAP CER 10UF 50V X5R 1210, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Bonding Mountable, Gold Flash Termination, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Epoxy, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.110" (2.79mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1210BW106K500NGX110T 1210BW106K500NGX110T Hersteller : Knowles Novacap High-Capacitance-Chip.aspx Description: CAP CER 10UF 50V X5R 1210
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: SMPS Filtering
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF