Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1210D472J500KHT
1210D472J500KHT
1210D472J500KHT Knowles Novacap
160-and-200-Degree-C-Ranges.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 1210
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: High Temperature
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.065" (1.65mm)
Capacitance: 4700 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1210D472J500KHT Knowles Novacap
Description: CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 1210, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: High Temperature, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.065" (1.65mm), Capacitance: 4700 pF.
Weitere Produktangebote 1210D472J500KHT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1210D472J500KHT 1210D472J500KHT Hersteller : Knowles Novacap 160-and-200-Degree-C-Ranges.aspx Description: CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 1210
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Features: High Temperature
Voltage - Rated: 50V
Applications: General Purpose
Capacitance: 4700 pF