Produkte > EATON ELECTRONICS > 1210HC175-RTR
1210HC175-RTR
1210HC175-RTR Eaton Electronics
eaton-1210hc-high-current-brick-fuse-data-sheet-elx1447-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Surface Mount Fuses 1210HC series brick fuse 175A
auf Bestellung 978 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1210HC175-RTR Eaton Electronics
Description: FUSE BOARD MOUNT SMD 175A 100V, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, J-Lead, Size / Dimension: 0.465" L x 0.394" W x 0.268" H (11.80mm x 10.00mm x 6.80mm), Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded), Current Rating (Amps): 175A, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: cURus, TUV, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA, Voltage Rating - DC: 75 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1210HC175-RTR 1210HC175-RTR Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-1210hc-high-current-brick-fuse-data-sheet-elx1447-en.pdf Description: FUSE BOARD MOUNT SMD 175A 100V
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension: 0.465" L x 0.394" W x 0.268" H (11.80mm x 10.00mm x 6.80mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps): 175A
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: cURus, TUV
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA
Voltage Rating - DC: 75 VDC
auf Bestellung 280 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Current Rating (Amps): 175A
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: cURus, TUV
Voltage Rating - DC: 75 VDC