Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 1210PC472KAT2A
1210PC472KAT2A
1210PC472KAT2A KYOCERA AVX Components
tipandring.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 0.0047uF 250V X7R 10% Pad SMD 1210 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1210PC472KAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 4700PF 250V X7R 1210, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Part Status: Active, Capacitance: 4700 pF.
Weitere Produktangebote 1210PC472KAT2A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1210PC472KAT2A 1210PC472KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX TipAndRing.pdf Description: CAP CER 4700PF 250V X7R 1210
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
Produkt ist nicht verfügbar
1210PC472KAT2A 1210PC472KAT2A Hersteller : AVX TipAndRing-1101725.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V 4700pF X7R 1210 10% Tol
1210PC472KAT2A 1210PC472KAT2A Hersteller : KYOCERA AVX TipAndRing.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V 4700pF X7R 1210 10% Tol