Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > 1210YD476MAT2A
1210YD476MAT2A
1210YD476MAT2A KYOCERA AVX Components
cx5r.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 47uF 16V X5R 20% Pad SMD 1210 85°C T/R
auf Bestellung 4500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1210YD476MAT2A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 47UF 16V X5R 1210, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.110" (2.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1210YD476MAT2A 1210YD476MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX Components cx5r.pdf Cap Ceramic 47uF 16V X5R 20% Pad SMD 1210 85°C T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
auf Bestellung 4500 Stücke:
1210YD476MAT2A 1210YD476MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX cx5r-KGM.pdf Description: CAP CER 47UF 16V X5R 1210
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.110" (2.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
1210YD476MAT2A 1210YD476MAT2A Hersteller : Kyocera AVX cx5r_KGM.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM32LR51C476MU NEW GLOBAL PN 16V 47uF X A 581-KGM32LR51C476MU
Mindestbestellmenge: 2
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X5R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Mindestbestellmenge: 8
Produkt ist nicht verfügbar
1210YD476MAT2A 1210YD476MAT2A Hersteller : KYOCERA AVX cx5r-KGM.pdf Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47uF; 16V; X5R; ±20%; SMD; 1210; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 16V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±20%
Mounting: SMD
Case - inch: 1210
Case - mm: 3225
Operating temperature: -55...85°C
Roll diameter max.: 180mm