Produkte > APEM INC. > 12146AD2G12X408
12146AD2G12X408
12146AD2G12X408 APEM Inc.
toggle_switches_12000_series.pdf
Hersteller: APEM Inc.
Description: SWITCH TOGGLE DPDT 4A 125V
Features: Front Panel Sealing
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 4A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: DPDT
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Solder Lug
Illumination: Non-Illuminated
Bushing Thread: 15/32-32
Actuator Length: 11.80mm
Actuator Type: Standard Round
Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.00mm Dia
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 12146AD2G12X408 APEM Inc.
Description: SWITCH TOGGLE DPDT 4A 125V, Features: Front Panel Sealing, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 4A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Circuit: DPDT, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: 15/32-32, Actuator Length: 11.80mm, Actuator Type: Standard Round, Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.00mm Dia, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.