Produkte > APEM INC. > 12146AK12
12146AK12 APEM Inc.
12000indexphp.pdf
Hersteller: APEM Inc.
Description: TOGGLE SWITCH 12000 HIGH SPEC
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 4A (DC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: DP3T
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Bushing Thread: 15/32-32
Actuator Length: 17.30mm
Actuator Type: Standard Round
Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.00mm Dia
Voltage Rating - DC: 30 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 12146AK12 APEM Inc.
Description: TOGGLE SWITCH 12000 HIGH SPEC, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 4A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Circuit: DP3T, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: 15/32-32, Actuator Length: 17.30mm, Actuator Type: Standard Round, Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.00mm Dia, Voltage Rating - DC: 30 V.