125HC5112KR
125HC5112KR Cornell Dubilier Knowles
HC5.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.2UF 10% 1.1KVAC AXIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 2.819" (71.60mm)
Capacitance: 1.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5 MOhms
Size / Dimension: 3.150" Dia (80.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 125HC5112KR Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.2UF 10% 1.1KVAC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 2.819" (71.60mm), Capacitance: 1.2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5 MOhms, Size / Dimension: 3.150" Dia (80.00mm).
Weitere Produktangebote 125HC5112KR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
125HC5112KR 125HC5112KR Hersteller : CDE / Illinois Capacitor HC5.pdf Film Capacitors 1.2uF 1100VAC 10% Co nduction Cooled