125MKP275KG
125MKP275KG Cornell Dubilier Knowles
MKP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.2UF 10% 310VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X2
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 310V
Height - Seated (Max): 0.780" (19.80mm)
Capacitance: 1.2 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.354" W (26.00mm x 9.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 125MKP275KG Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.2UF 10% 310VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 310V, Height - Seated (Max): 0.780" (19.80mm), Capacitance: 1.2 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.354" W (26.00mm x 9.00mm).
Weitere Produktangebote 125MKP275KG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
125MKP275KG 125MKP275KG Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MKP.pdf Safety Capacitors 1.2uF 10% tol. FILM
Produkt ist nicht verfügbar
125MKP275KG 125MKP275KG Hersteller : Illinois Capacitor / CDE MKP%20series-553031.pdf Film Capacitors 1.2uF 10% tol. FILM