Produkte > BUSSMANN > 125NHG00B
125NHG00B
125NHG00B BUSSMANN
Bus_Edison_NH_Fuses.pdf Bus_Ele_DS_2142_NH.pdf 125NHG00B.pdf
Hersteller: BUSSMANN
Category: NH Fuses
Description: Fuse: fuse; 125A; 500VAC; 250VDC; gG,gL; ceramic,industrial; NH00
Fuse size: NH00
Rated voltage: 250V DC; 500V AC
Current rating: 0.125kA
Breaking capacity: 120kA
Fuse characteristics: gG; gL
Kind of fuse: ceramic; industrial
Type of fuse: fuse
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 125NHG00B BUSSMANN
Description: FUSE SQUARE 125A 500VAC/250VDC, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.126" L x 1.181" W x 1.969" H (54.00mm x 30.00mm x 50.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 125A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 500 VAC, Voltage Rating - DC: 250 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
125NHG00B 125NHG00B Hersteller : Bussmann / Eaton coois10418-1.pdf Industrial & Electrical Fuses 125A 500V GL/GG SIZE 00 DUAL IN
auf Bestellung 39 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
125NHG00B 125NHG00B Hersteller : EATON BUSSMANN bus-iec-ds-10164-nh500voltsfuselinks.pdf Description: EATON BUSSMANN - 125NHG00B - Sicherung für Industrie-/Elektroanlagen, Klasse gG/gL, NH DIN, 125 A, 500 V
tariffCode: 85361090
productTraceability: No
rohsCompliant: NA
Nennspannung V AC: 500V
Nennspannung, V DC: -
Sicherungsstrom: 125A
euEccn: NLR
Auslöseverhalten: gG
isCanonical: Y
Sicherungsgröße, imperial: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
Sicherungsgröße, metrisch: -
usEccn: EAR99
Produktpalette: NH DIN
Produkt ist nicht verfügbar
125NHG00B Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division bus-iec-ds-10164-nh500voltsfuselinks.pdf Description: FUSE SQUARE 125A 500VAC/250VDC
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.126" L x 1.181" W x 1.969" H (54.00mm x 30.00mm x 50.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 125A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC