126AVG160MGBJ
126AVG160MGBJ Knowles / Illinois Capacitor
AVG.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Organic Polymer Capacitors 12uF 160V 20%
auf Bestellung 2721 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 126AVG160MGBJ Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM POLY 12UF 20% 160V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 130mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 12 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 48 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 960 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
126AVG160MGBJ Hersteller : Cornell Dubilier avg.pdf Cap Aluminum Polymer 12uF 160VDC 20%( 10 X 12mm) Radial 5mm 0.13 Ohm 0.96A 2000h 125°C
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 200
Produkt ist nicht verfügbar
126AVG160MGBJ 126AVG160MGBJ Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AVG.pdf Description: CAP ALUM POLY 12UF 20% 160V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 130mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 12 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 48 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 960 mA @ 100 kHz