Produkte > BOURNS > 1270-2NS-120
1270-2NS-120
1270-2NS-120 Bourns
1270.pdf
Hersteller: Bourns
Surge Suppressors 25kA (120VAC/208VAC)/(120VAC/240VAC) DIN Rail Surge Protector
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1270-2NS-120 Bourns
Description: SPD TYPE 1/TYPE 2 150VAC MCOV, Features: Remote Signaling Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: DIN Rail, Type: Type 1, Type 2, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Form: Base + Module, Number of Poles: 2, Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV): 150VAC, Current - Discharge (Nom) (8/20µS): 50 kA, Current - Discharge (Max) (8/20µS): 100 kA, Current - Short Circuit Rating (SCCR): 50 kA, Voltage - Protection Level (VP) (2416): 1.5 kV.
Weitere Produktangebote 1270-2NS-120
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1270-2NS-120 1270-2NS-120 Hersteller : Bourns 1270.pdf Surge Suppressors 25kA (120VAC/208VAC)/(120VAC/240VAC) DIN Rail Surge Protector
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
1270-2NS-120 1270-2NS-120 Hersteller : Bourns Inc. 1270.pdf Description: SPD TYPE 1/TYPE 2 150VAC MCOV
Features: Remote Signaling Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: DIN Rail
Type: Type 1, Type 2
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Form: Base + Module
Number of Poles: 2
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV): 150VAC
Current - Discharge (Nom) (8/20µS): 50 kA
Current - Discharge (Max) (8/20µS): 100 kA
Current - Short Circuit Rating (SCCR): 50 kA
Voltage - Protection Level (VP) (2416): 1.5 kV
1270-2NS-120 1270-2NS-120 Hersteller : Bourns Bourns_07302024_1270_Datasheet.pdf Industrial Surge Protectors AC SPD, 80kA, 1W,150VAC+NPE