12CTQ045S
12CTQ045S SMC Diode Solutions
Hersteller: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 45V 6A D2PAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 6A
Supplier Device Package: D2PAK
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 6 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 45 V
auf Bestellung 462 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 12CTQ045S SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 45V 6A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 6A, Supplier Device Package: D2PAK, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 6 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 45 V.
Weitere Produktangebote 12CTQ045S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
12CTQ045S 12CTQ045S Hersteller : SMC Diode Solutions 12CTQ030-45(S)%20N1066%20REV.B.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOTT 45V 6A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Active