Produkte > CONXALL / SWITCHCRAFT > 13280-18PG-331
13280-18PG-331
13280-18PG-331 Conxall / Switchcraft
13280-18PG-3XX_CD.PDF
Hersteller: Conxall / Switchcraft
Standard Circular Connector MAXI-CON CABLE #20 CRIMP
auf Bestellung 88 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 13280-18PG-331 Conxall / Switchcraft
Description: CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Cable Clamp, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 18, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 115°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Weathertight, Cable Opening: 0.310" ~ 0.380" (7.87mm ~ 9.65mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polyamide (PA), Nylon, Primary Material: Plastic.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
13280-18PG-331 13280-18PG-331 Hersteller : Conxall/Switchcraft 13280-18PG-3XX_CD.PDF Description: CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Cable Clamp
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 18
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 115°C
Ingress Protection: Weathertight
Cable Opening: 0.310" ~ 0.380" (7.87mm ~ 9.65mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Polyamide (PA), Nylon
Primary Material: Plastic
auf Bestellung 110 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
13280-18PG-331 13280-18PG-331 Hersteller : CONXALL 0720-08340-002.pdf Conn Circular PIN 18 POS Crimp ST Cable Mount 18 Terminal 1 Port Bulk