Produkte > SWITCHCRAFT > 13280-18SG-331
13280-18SG-331
13280-18SG-331 Switchcraft
0720-08340-002.pdf
Hersteller: Switchcraft
Conn Circular SKT 18 POS Crimp ST Cable Mount 18 Terminal 1 Port Maxi-Con-X® Bulk
auf Bestellung 27 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 13280-18SG-331 Switchcraft
Description: CONN PLUG FMALE 18POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Cable Clamp, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 18, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 115°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Weathertight, Cable Opening: 0.310" ~ 0.380" (7.87mm ~ 9.65mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Polyamide (PA), Nylon, Primary Material: Plastic.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
13280-18SG-331 13280-18SG-331 Hersteller : Conxall/Switchcraft maxi_con_x%c2%ae.pdf?7033 Description: CONN PLUG FMALE 18POS GOLD CRIMP
Features: Backshell, Cable Clamp
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 18
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 115°C
Ingress Protection: Weathertight
Cable Opening: 0.310" ~ 0.380" (7.87mm ~ 9.65mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Polyamide (PA), Nylon
Primary Material: Plastic
auf Bestellung 93 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
13280-18SG-331 13280-18SG-331 Hersteller : SWITCHCRAFT/CONXALL 3364690.pdf Description: SWITCHCRAFT/CONXALL - 13280-18SG-331 - CIRCULAR CONN, PLUG, 18POS, CRIMP, CABLE
tariffCode: 0
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Brass
Verschluss: Bayonet
Steckverbinderüberzug: -
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 18Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Gold
Rundsteckverbinderkontakt: Crimp Socket
Rundsteckverbindergehäuse: Cable Mount Plug
Produktpalette: Maxi-Con-X Series
productTraceability: No
Steckverbindermaterial: Nylon (Polyamide) Body
directShipCharge: 25
auf Bestellung 27 Stücke:
13280-18SG-331 13280-18SG-331 Hersteller : CONXALL 0720-08340-002.pdf Conn Circular SKT 18 POS Crimp ST Cable Mount 18 Terminal 1 Port Maxi-Con-X® Bulk