Produkte > KNOWLES CORPORATION > 150123K400BB
150123K400BB
150123K400BB Knowles Corporation
150.pdf
Hersteller: Knowles Corporation
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 12nF; 400VDC; ±10%; 6x16.5mm; THT; -55÷125°C
Type of capacitor: polyester
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 12nF
Body dimensions: 6x16.5mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 400V DC
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 85
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 150123K400BB Knowles Corporation
Description: CAP FILM 0.012UF 400VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Part Status: Active, Capacitance: 0.012 µF, Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
150123K400BB 150123K400BB Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 150.pdf Description: CAP FILM 0.012UF 400VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Part Status: Active
Capacitance: 0.012 µF
Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)
auf Bestellung 310 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
150123K400BB 150123K400BB Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 150-3081782.pdf Film Capacitors 0.012uF 400V 10%
auf Bestellung 2160 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
150123K400BB 150123K400BB Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 150.pdf Film Capacitors 0.012uF 400V 10%
Mindestbestellmenge: 2
150123K400BB 150123K400BB Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 150.pdf Film Capacitors 0.012uF 400V 10%