150KR80A GeneSiC Semiconductor
150k100a.pdf
Hersteller: GeneSiC Semiconductor
Description: DIODE GP REV 800V 150A DO205AA
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-205AA, DO-8, Stud
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 150A
Supplier Device Package: DO-205AA (DO-8)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 200°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.33 V @ 150 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 32 mA @ 800 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 150KR80A GeneSiC Semiconductor
Description: DIODE GP REV 800V 150A DO205AA, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-205AA, DO-8, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 150A, Supplier Device Package: DO-205AA (DO-8), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 200°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.33 V @ 150 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 32 mA @ 800 V.
Weitere Produktangebote 150KR80A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
150KR80A 150KR80A Hersteller : GeneSiC Semiconductor 150kr80a.pdf Rectifiers SI STND RECOV DO-8 200-1000V 150A 800PV