Produkte > KNOWLES NOVACAP > 1515B102K202NT
1515B102K202NT
1515B102K202NT Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 1515 (4040 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.130" (3.30mm)
Capacitance: 1000 pF
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1515B102K202NT Knowles Novacap
Description: CAPACITOR, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 1515 (4040 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.130" (3.30mm), Capacitance: 1000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1515B102K202NT 1515B102K202NT Hersteller : Knowles Novacap X7R.aspx Description: CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Capacitance: 1000 pF
auf Bestellung 1049 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
1515B102K202NT 1515B102K202NT Hersteller : Knowles Novacap Comm_Chip_X7R_16V_10kVdc.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1000pF 2000V 10%