Produkte > CONXALL > 15380-10PG-331
15380-10PG-331
15380-10PG-331 CONXALL
0720-08340-002.pdf
Hersteller: CONXALL
Conn Circular PIN 10 POS Crimp ST Cable Mount 10 Terminal 1 Port Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15380-10PG-331 CONXALL
Description: CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Cable Clamp, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 10, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 115°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Weathertight, Cable Opening: 0.310" ~ 0.380" (7.87mm ~ 9.65mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Polyamide (PA), Nylon, Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote 15380-10PG-331
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
15380-10PG-331 15380-10PG-331 Hersteller : Conxall/Switchcraft maxi_con_x%c2%ae.pdf?7033 Description: CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Cable Clamp
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 115°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Weathertight
Cable Opening: 0.310" ~ 0.380" (7.87mm ~ 9.65mm)