Produkte > CONXALL > 15382-10PG-331
15382-10PG-331
15382-10PG-331 CONXALL
0720-08340-002.pdf
Hersteller: CONXALL
Conn Circular PIN 10 POS Solder ST Cable Mount 10 Terminal 1 Port Bulk
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15382-10PG-331 CONXALL
Description: CONN RCPT MALE 10P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Cable Clamp, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 10, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 115°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Weathertight, Cable Opening: 0.310" ~ 0.380" (7.87mm ~ 9.65mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Polyamide (PA), Nylon, Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote 15382-10PG-331
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Cable Clamp
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 115°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Weathertight
Cable Opening: 0.310" ~ 0.380" (7.87mm ~ 9.65mm)