153MPW400K
153MPW400K Cornell Dubilier Knowles
MPW.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.015UF 400VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 220V
Voltage Rating - DC: 400V
Capacitance: 0.015 µF
Size / Dimension: 0.256" Dia x 0.571" L (6.50mm x 14.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 153MPW400K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.015UF 400VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 220V, Voltage Rating - DC: 400V, Capacitance: 0.015 µF, Size / Dimension: 0.256" Dia x 0.571" L (6.50mm x 14.50mm).
Weitere Produktangebote 153MPW400K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
153MPW400K 153MPW400K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MPW_series-553003.pdf Film Capacitors 0.015uF 10% tol. FILM