153MPW630K
153MPW630K Cornell Dubilier Knowles
MPW.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.015UF 630VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Capacitance: 0.015 µF
Size / Dimension: 0.295" Dia x 0.571" L (7.50mm x 14.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 153MPW630K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.015UF 630VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 630V, Capacitance: 0.015 µF, Size / Dimension: 0.295" Dia x 0.571" L (7.50mm x 14.50mm).