153MSR102K
153MSR102K Cornell Dubilier Knowles
MSR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.015UF 10% 1KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Capacitance: 0.015 µF
Size / Dimension: 0.551" L x 0.315" W (14.00mm x 8.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 153MSR102K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.015UF 10% 1KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Capacitance: 0.015 µF, Size / Dimension: 0.551" L x 0.315" W (14.00mm x 8.00mm).
Weitere Produktangebote 153MSR102K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
153MSR102K 153MSR102K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MSR.pdf Film Capacitors 0.015uF 10% tol. FILM