153PPB630K
153PPB630K CDE / Illinois Capacitor
PPB-2944779.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.015uF 10% tol FILM
auf Bestellung 991 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 153PPB630K CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 0.015 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm).
Weitere Produktangebote 153PPB630K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
153PPB630K 153PPB630K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PPB.pdf Description: CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 0.015 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)