154MMR100K
154MMR100K CDE / Illinois Capacitor
MMR.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.15uF 100V 10% Metallized Cap
auf Bestellung 11119 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 154MMR100K CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.15 µF, Size / Dimension: 0.406" L x 0.177" W (10.30mm x 4.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
154MMR100K 154MMR100K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MMR.pdf Description: CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.15 µF
Size / Dimension: 0.406" L x 0.177" W (10.30mm x 4.50mm)