154MSR250K
154MSR250K Cornell Dubilier Knowles
MSR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 0.15 µF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.276" W (13.00mm x 7.00mm)
auf Bestellung 11950 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 154MSR250K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 0.15 µF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.276" W (13.00mm x 7.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
154MSR250K 154MSR250K Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MSR.pdf Film Capacitors 0.15uF 250V 10%
auf Bestellung 9453 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
154MSR250K 154MSR250K Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) MSR-2944745.pdf Film Capacitors 0.15uF 250V 10%
Mindestbestellmenge: 4
154MSR250K 154MSR250K Hersteller : Cornell Dubilier msr.pdf Cap Film 0.15uF 250V PET 10%( 13 X 7 X 13mm) Radial 10mm 125°C