155DCN5R5M
155DCN5R5M Knowles / Illinois Capacitor
DCN.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Supercapacitors / Ultracapacitors 1.5F 5.5V +20% / -20% tol
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 155DCN5R5M Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP 1.5F 20% 5.5V T/H, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.689" L x 0.354" W (17.50mm x 9.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Lead Spacing: 0.327" (8.30mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 320mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C, Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 F, Voltage - Rated: 5.5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
155DCN5R5M 155DCN5R5M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles DCN.pdf Description: CAP 1.5F 20% 5.5V T/H
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.689" L x 0.354" W (17.50mm x 9.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Lead Spacing: 0.327" (8.30mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 320mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C
Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 F
Voltage - Rated: 5.5 V