Produkte > CORNELL DUBILIER > 155KFM450MFH
155KFM450MFH
155KFM450MFH Cornell Dubilier
kfm.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 1.5uF 450V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 221.048 Ohm 0.08A 10000h 105°C Ammo/T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 155KFM450MFH Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 1.5UF 20% 450V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 221.048Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 1.5 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 40 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 80 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 155KFM450MFH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
155KFM450MFH 155KFM450MFH Hersteller : Cornell Dubilier Knowles KFM.pdf Description: CAP ALUM 1.5UF 20% 450V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 221.048Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 1.5 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 40 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 80 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
155KFM450MFH 155KFM450MFH Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KFM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1.5uF 450V 20% tol. ELECTROLYTIC