Produkte > CORNELL DUBILIER > 155MMR250K
155MMR250K
155MMR250K Cornell Dubilier
mmr.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Metalized polyester film Capacitors
auf Bestellung 5400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 600
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 155MMR250K Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 0.728" L x 0.374" W (18.50mm x 9.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
155MMR250K 155MMR250K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MMR-2944652.pdf Film Capacitors 1.5uF 250V 10%
auf Bestellung 1208 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
155MMR250K 155MMR250K Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MMR.pdf Film Capacitors 1.5uF 250V 10%
Mindestbestellmenge: 2
155MMR250K 155MMR250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MMR.pdf Description: CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 0.728" L x 0.374" W (18.50mm x 9.50mm)