Produkte > CORNELL DUBILIER > 155MMR400K
155MMR400K
155MMR400K Cornell Dubilier
mmr.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 1.5uF 400V PET 10% (31 X 10 X 19.5mm) Radial 27.5mm 1.179 Ohm 105°C Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 155MMR400K Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.768" (19.50mm), Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 1.220" L x 0.394" W (31.00mm x 10.00mm).
Weitere Produktangebote 155MMR400K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
155MMR400K 155MMR400K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MMR.pdf Description: CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.768" (19.50mm)
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 1.220" L x 0.394" W (31.00mm x 10.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
155MMR400K 155MMR400K Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MMR.pdf Film Capacitors 1.5uF 10% tol 400V