155MWR630K
155MWR630K CDE / Illinois Capacitor
MWR.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Film Capacitors 1.5uF 630V 10% FILM/IC
auf Bestellung 26 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 155MWR630K CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 220V, Voltage Rating - DC: 630V, Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 1.043" Dia x 1.339" L (26.50mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
155MWR630K 155MWR630K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MWR.pdf Description: CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 220V
Voltage Rating - DC: 630V
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 1.043" Dia x 1.339" L (26.50mm x 34.00mm)