155PHC600K
155PHC600K Knowles / Illinois Capacitor
PHC.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 1.5uF 600V 10%
auf Bestellung 164 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 155PHC600K Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 600VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 330V, Voltage Rating - DC: 600V, Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.9 mOhms, Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.339" L (20.00mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
155PHC600K 155PHC600K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PHC-2944777.pdf Film Capacitors 1.5uF 600V 10%
auf Bestellung 164 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
155PHC600K 155PHC600K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PHC.pdf Description: CAP FILM 1.5UF 10% 600VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 330V
Voltage Rating - DC: 600V
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.9 mOhms
Size / Dimension: 0.787" Dia x 1.339" L (20.00mm x 34.00mm)