156BPA025M
156BPA025M Cornell Dubilier Knowles
BPA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 15UF 20% 25V AXIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.630" L (6.00mm x 16.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
ESR (Equivalent Series Resistance): 22.105Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 15 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 73 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 114.61 mA @ 50 kHz
auf Bestellung 4811 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 156BPA025M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 15UF 20% 25V AXIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.630" L (6.00mm x 16.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, ESR (Equivalent Series Resistance): 22.105Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 15 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 73 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 114.61 mA @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 156BPA025M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
156BPA025M 156BPA025M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor BPA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 15uF 25 Volts 20% LYTICS/IC