156PMC400KSP0
156PMC400KSP0 Cornell Dubilier Knowles
PMC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 15UF 10% 400VDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 275V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Capacitance: 15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.9 mOhms
Size / Dimension: 1.673" L x 1.299" W (42.50mm x 33.00mm)
auf Bestellung 79 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 156PMC400KSP0 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 15UF 10% 400VDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Capacitance: 15 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.9 mOhms, Size / Dimension: 1.673" L x 1.299" W (42.50mm x 33.00mm).
Weitere Produktangebote 156PMC400KSP0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
156PMC400KSP0 156PMC400KSP0 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor PMC.pdf Film Capacitors 15uF 10% tol. FILM