157CKE200MKJD
157CKE200MKJD Cornell Dubilier Knowles
CKH_CKE.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.65786Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 660 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 924 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 157CKE200MKJD Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.65786Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 660 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 924 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 157CKE200MKJD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
157CKE200MKJD 157CKE200MKJD Hersteller : CDE / Illinois Capacitor CKH_CKE-2944644.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 150uF 200V 20% tol. ELECTROLYTIC
Produkt ist nicht verfügbar
157CKE200MKJD 157CKE200MKJD Hersteller : Illinois Capacitor / CDE ckh_cke-611140.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 150uF 200V 20% tol. ELECTROLYTIC