157LBB450M2CE
157LBB450M2CE Cornell Dubilier - CDE
LBB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 150uF 450V 20%
auf Bestellung 13 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 157LBB450M2CE Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.65786Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.28 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.8816 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
157LBB450M2CE 157LBB450M2CE Hersteller : Cornell Dubilier Knowles LBB.pdf Description: CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.65786Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.28 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.8816 A @ 10 kHz
auf Bestellung 129 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
157LBB450M2CE Hersteller : Knowles Corporation LBB.pdf Category: SNAP-IN electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 150uF; 450VDC; 35x25mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SNAP-IN
Capacitance: 150µF
Operating voltage: 450V DC
Body dimensions: 35x25mm
Terminal pitch: 10mm
Tolerance: ±20%
Service life: 3000h
Operating temperature: -40...85°C
Manufacturer series: LBB
Operating current: 1.28A
Diameter: 25mm
ESR value: 1658mΩ
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
157LBB450M2CE 157LBB450M2CE Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) LBB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 150uF 450V 20%