157TTA035M
157TTA035M Cornell Dubilier Knowles
TTA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 150UF 20% 35V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.787" L (8.00mm x 20.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5473Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 270 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 372.6 mA @ 50 kHz
auf Bestellung 4424 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 157TTA035M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 150UF 20% 35V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.787" L (8.00mm x 20.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.5473Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 270 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 372.6 mA @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 157TTA035M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
157TTA035M 157TTA035M Hersteller : Illinois Capacitor / CDE TTA_series-552998.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 150uF 35 Volts 20% LYTICS/IC