158ALG016MGBJ
158ALG016MGBJ Cornell Dubilier Knowles
ALG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM HYBRID 100UF 20% 63V SM
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 305 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.1 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 158ALG016MGBJ Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM HYBRID 100UF 20% 63V SM, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 305 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.1 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 158ALG016MGBJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
158ALG016MGBJ 158ALG016MGBJ Hersteller : CDE / Illinois Capacitor ALG.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 1500uF 16V 20% tol. POLYMER