159LBB035M2DE
159LBB035M2DE CDE / Illinois Capacitor
LBB-2944743.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 35V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 159LBB035M2DE CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 27.63mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.67 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.5875 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 159LBB035M2DE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
159LBB035M2DE 159LBB035M2DE Hersteller : Cornell Dubilier Knowles LBB.pdf Description: CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 27.63mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.67 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.5875 A @ 10 kHz