159TTA016M
159TTA016M CDE / Illinois Capacitor
TTA-2944741.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 15000uF 16V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 879 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 159TTA016M CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 16V AXIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.866" Dia x 2.010" L (22.00mm x 51.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 53.1mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.31 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.2368 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
159TTA016M 159TTA016M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TTA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 15000uF 16V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 876 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
159TTA016M 159TTA016M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles TTA.pdf Description: CAP ALUM 15000UF 20% 16V AXIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.866" Dia x 2.010" L (22.00mm x 51.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 53.1mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.31 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.2368 A @ 50 kHz