159TTA025M
159TTA025M Cornell Dubilier Knowles
TTA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 25V AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.984" Dia x 2.010" L (25.00mm x 51.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 48.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Part Status: Active
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.736 A @ 50 kHz
auf Bestellung 876 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 159TTA025M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 25V AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.984" Dia x 2.010" L (25.00mm x 51.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 48.6mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Part Status: Active, Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.736 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
159TTA025M 159TTA025M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor TTA-2944741.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 15000uF 25V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 643 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
159TTA025M 159TTA025M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TTA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 15000uF 25V 20% LYTICS/IC