15BJ210CA
15BJ210CA Eaton - Electronics Division
eaton-15bj-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 210VWM 337VC SMBF
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 210V
Supplier Device Package: SMBF
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 233V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 337V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15BJ210CA Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 210VWM 337VC SMBF, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-221AA, SMB Flat Leads, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 210V, Supplier Device Package: SMBF, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 233V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 337V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No.