15BJ33CAH
15BJ33CAH Eaton - Electronics Division
15BJ_High_Reliability_DS.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMBF
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-221AA, SMB Flat Leads
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 28.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V
Supplier Device Package: SMBF
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 182 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15BJ33CAH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMBF, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-221AA, SMB Flat Leads, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 28.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V, Supplier Device Package: SMBF, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 36.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote 15BJ33CAH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: SMBF
Bidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
15BJ33CAH Hersteller : EATON ELECTRONICS 15BJ.pdf Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 36.7÷40.6V; 28.2A; bidirectional; SMB flat; 15BJ
Manufacturer series: 15BJ
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Kind of package: reel; tape
Application: automotive industry
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SMB flat
Mounting: SMD
Type of diode: TVS
Leakage current: 1µA
Max. forward impulse current: 28.2A
Max. off-state voltage: 33V