15BJ9-0AH Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 9VWM UNI
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 97.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 9V
Supplier Device Package: SMBF
Unidirectional Channels: 1
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 10V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 15.4V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15BJ9-0AH Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 9VWM UNI, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-221AA, SMB Flat Leads, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 97.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 9V, Supplier Device Package: SMBF, Unidirectional Channels: 1, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 10V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 15.4V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote 15BJ9-0AH
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| 15BJ90AH | Hersteller : Eaton Electronics | ESD Protection Diodes / TVS Diodes AUTO TVS DIODE, 15BJ FAMILY, 90Vdc, Uni- |