Produkte > 15C > 15CTQ040
15CTQ040
Hersteller:
auf Bestellung 1922 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15CTQ040
Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 15A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 840 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 40 V.
Weitere Produktangebote 15CTQ040
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
15CTQ040 15CTQ040 Hersteller : SMC Diode Solutions 15CTQ035-45(S)%20N2264%20REV.-.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 15A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 840 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 40 V