15KP60CA
15KP60CA Eaton - Electronics Division
eaton-15kpe-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 60VWM 97.4VC AXIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 155A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V
Supplier Device Package: Axial
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 97.4V
Power - Peak Pulse: 15000W (15kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15KP60CA Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 60VWM 97.3VC P600, Packaging: Bulk, Package / Case: P600, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 154A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V, Supplier Device Package: P600, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 66.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 97.3V, Power - Peak Pulse: 15000W (15kW), Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote 15KP60CA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: P600, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 154A
Supplier Device Package: P600
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 97.3V
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
15KP60CA 15KP60CA Hersteller : Eaton Electronics eaton-15kpe-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf 15KP%20Series.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, 15KP series, 60V Oper., Bi-dir