15KPE150CA
15KPE150CA Eaton - Electronics Division
eaton-15kpe-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 150VWM 241.9VC AXIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 62.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V
Supplier Device Package: Axial
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 241.9V
Power - Peak Pulse: 15000W (15kW)
Power Line Protection: No
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 300
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15KPE150CA Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 150VWM 241.9VC AXIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 62.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 150V, Supplier Device Package: Axial, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 167V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 241.9V, Power - Peak Pulse: 15000W (15kW), Power Line Protection: No.
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: Axial
Bidirectional Channels: 1