15KPE260CA
15KPE260CA Eaton - Electronics Division
eaton-15kpe-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 260VWM 416.7VC AXIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 36.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 260V
Supplier Device Package: Axial
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 289V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 416.7V
Power - Peak Pulse: 15000W (15kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 300
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 15KPE260CA Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 260VWM 416.7VC AXIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 36.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 260V, Supplier Device Package: Axial, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 289V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 416.7V, Power - Peak Pulse: 15000W (15kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: Axial
Bidirectional Channels: 1