DR73-150-R
DR73-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 1.83A 84.4 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 84.4mOhm
Current - Saturation (Isat): 2.05A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm)
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 1.83 A
auf Bestellung 8100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1350
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DR73-150-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 1.83A 84.4 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 84.4mOhm, Current - Saturation (Isat): 2.05A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.140" (3.55mm), Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 1.83 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Inductor: wire; SMD; 15uH; Ioper: 1.83A; R: 84.4mΩ; ±20%; DR
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 15µH
Operating current: 1.83A
Resistance: 84.4mΩ
Tolerance: ±20%
Manufacturer series: DR
Operating temperature: -40...125°C
Body dimensions: 7.6x7.6x3.55mm
Saturation current: 2.05A
auf Bestellung 314 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 136
DR73-150-R DR73-150-R Hersteller : Eaton efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 15.01uH/15uH 20% 100KHz Ferrite 1.83A 0.0844Ohm DCR T/R
auf Bestellung 4050 Stücke:
Mindestbestellmenge: 1350
auf Bestellung 650 Stücke:
Mindestbestellmenge: 230
auf Bestellung 650 Stücke:
Mindestbestellmenge: 222
DR73-150-R DR73-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 15UH 1.83A 84.4 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 84.4mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 1.83 A
Mindestbestellmenge: 22
DR73-150-R DR73-150-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 15uH 2.05A 0.0844ohms
Mindestbestellmenge: 4
DR73-150-R DR73-150-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-dr-high-power-density-high-efficiency-shield-1608690.pdf Power Inductors - SMD 15uH 2.05A 0.0844ohms
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 223 Stücke:
Mindestbestellmenge: 223
15uH (DR73-150-R)
Produktcode: 113870
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller : Coiltronics drseries-248110.pdf Drosseln > Induktivität SMD andere
Nennwert: 15 µH
Genauigkeit: ±20%
Abmessungen und Größe: 7,6x6x3,55 mm