Produkte > CORNELL DUBILIER > 160104J630L-F
160104J630L-F
160104J630L-F Cornell Dubilier
160.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 0.1uF 630V PET 5% (26.5 X 6 X 15mm) Radial Wound 22.5mm 125°C
auf Bestellung 62 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 53
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 160104J630L-F Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 0.1UF 5% 630VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 220V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
160104J630L-F 160104J630L-F Hersteller : Cornell Dubilier 160.pdf Cap Film 0.1uF 630V PET 5% (26.5 X 6 X 15mm) Radial Wound 22.5mm 125°C
auf Bestellung 430 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 430
auf Bestellung 62 Stücke:
Mindestbestellmenge: 39
160104J630L-F 160104J630L-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 160.pdf Film Capacitors 630V .10uF 5%
auf Bestellung 59 Stücke:
160104J630L-F 160104J630L-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 160.pdf Film Capacitors 630V .10uF 5%
auf Bestellung 59 Stücke:
160104J630L-F 160104J630L-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 160.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 5% 630VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 220V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
auf Bestellung 1529 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
160104J630L-F 160104J630L-F Hersteller : Knowles Corporation 160.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 0.1uF; 630VDC; 22.5mm; ±5%; 26.5x6mm; 160; THT
Operating temperature: -55...105°C
Mounting: THT
Capacitance: 0.1µF
Terminal pitch: 22.5mm
Body dimensions: 26.5x6mm
Tolerance: ±5%
Operating voltage: 630V DC